© KIBRISCA
Sık Kullanılanlara Ekleyin | Açılış Sayfası Yapın  
Hoş Geldiniz Misafir
 (Kayıt Ol -  Giriş)
Son Dakika Duyurusu : Kıbrıs’ta Emlak Rehberi Online Ziyaretçi(ler) : 4    Online Üye(ler) : 0
Open / Close Module Close Module
Üye Rumuzu

Parola

Otomatik Giriş Yap
Aktif kullanıcı listesine ekle

Şifremi unuttum | Kayıt Ol

Open / Close Module Close Module

Open / Close Module

:) Kıbrıs’ta okumak
Kibrisca Paylaşım Platformu : KKTC'de Öğrenci Sorunlari

Konu: KKTC'de Öğrenci Sorunlari
Bu konuyu inceleyen üyeler: None

Yeni Konu GönderYanıt Yaz
Önceki Konu :: Sonraki Konu
Yazar Mesaj
  metallica

Simge
Kıdemli
Kıdemli

Ülke: K.K.T.C (KIBRIS)
Yazdığı konu adeti: 103
Tarih 26 Ağustos 2008 Saat 11:30am | Alıntı metallica

blog sitesinde yardımmcı bilgler blabilirsnz...

Status: Offline
Göster metallica's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: metallica

TurkVolki

Simge
Editör
Editör

Yazdığı konu adeti: 565
Tarih 26 Ağustos 2008 Saat 9:32pm | Alıntı TurkVolki

Hayırlısı olsun. Keşke ücretli açsaydın. Yıllığı 30 YTL ye çok rahat açabilirdin. Yani daha ciddi olur ve ilerde Kıbrıs şirketlerinden rahat rahat reklam alabilirdin.

Göster TurkVolki's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: TurkVolki Ziyaret TurkVolki's Web Sitesi

volkaaan

Simge
Deneyimli
Deneyimli

Ülke: Türkiye
Yazdığı konu adeti: 80
Tarih 27 Ağustos 2008 Saat 12:23am | Alıntı volkaaan

duyguozoglu Yazdı:
ne mutlu turkum demeyı swıyorum... ii ki türküm...ve kım ne derse desın ne kaar olumsuzlukda olsun VATANIMA ASIGIM...yok ıngltere de yok fransada kalns fıln demem hayatta!!

senin gibilerini görmek cok güzel benim gibi düsüneni görmekte.adamlar 3 kurusa vatanını satacak ya..nese tebrik ederim yorumun için..

duyguozoglu

Simge
Gold
Gold

Yazdığı konu adeti: 1323
Tarih 27 Ağustos 2008 Saat 11:09am | Alıntı duyguozoglu

teşekkür ederimm:)

FooLRuLes

Simge
Yeni
Yeni

Yazdığı konu adeti: 25
Tarih 27 Ağustos 2008 Saat 11:39am | Alıntı FooLRuLes

Acikcasi cok garip yazilar okudum. Arkadasin biri ingilteredeki en ucuz maasi soylemis, kibritaki asgari ucreti de soylesin madem :) cok pahali cok pahali da yani 10 pound da 10 ytl degil oncelikle. Bende dunyanin en guzel ayakkabilarindan biri olan converse i indirimde orijinal 60 lirya buluyorum ve 25 pound kac ytl yapiyor hesaplayin.  Kibrista ingiltere ve ingiliz asigi cok fazla insan var ve ... .. (buraya yazdiklarimi silmeye karar verdim) biraz daha yazarsam ya forumdan atilicam ya da basima bi is gelicek :D daha sonra konusmak isterseniz ozelden konusabiliriz bu konuyu..

Tamam kibris cok cok ucuz bi memleket degil ama ankarada istanbulda izmirde yasayanlar icin gayet bilinen fiyatlar. Ben ankaraliyim nedjimadan  daha pahali degil ickiler, lemandan ya da aba piknikten daha pahali degil yemekler. Durum adana ve ayran 5 ytl mesela ve cok guzel bi ogun doyuyorsunuz yediginizde(acili istemeyin sonucu kotu olabilir, biliyosunuz her girisin bi cikisida vardir:D). Dau icinde bi yer acildi yeni, orda tikabasa yemek yiyorsunuz icecegi dahil 12 lira ama oglen yerseniz ertesi sabaha kadar acikmiyorsunuz. Tr de mcdonaltsa gittiginizde 2 ytl ye karnimizi mi doyuruyoruz? Yani ne olmasi gerekiyor? benim ikinci universitem burasi ama mesela ankara universitesinde okumakla cok cok buyuk bi fark yasamiyorsunuz maddi olarak..

Benim gordugum ve kiyasladigim kadariyla turkiyede ucuz olan seyler kibrista daha pahali kibrista ucuz olan seyler tr de daha pahali. En basiti haziranda Turkiyeye donup markete girdigimde -kibrisa pahali diyordum burasi ucmus dedim sadece...

Cep tlefonlarini ozellikle nokia ise Turkiyeden cok daha ucuza bulursunuz. burada 1250ytl  olan bi cep telefonunu kibrista 750 - 800 civarina bulmaniz cok mumkun. ickiden hic bahsetmicem Turkiye ile kiyaslanmayacak kadar ucuz, sigara hemen hemen tr ile yakin seviyede. sadece ivir zivir  gibi gorunen seyler cok pahali. Mesela 3lu ya da 4lu priz uzutma 20 lira civarinda kibrista, Turkiyede bes liraya buluyoruz  nerdeyse. Kontorlerde 100 kontor 5 lira ama ordaki 100 kontor karsiligi hemen hemen Turkiyedeki 30 - 35 kontore geliyor. Ben cok kullaniyorum cep telefonu ve 100 kontor ile Turkiye aramasi yaptiginizda ortalama 4 ya da 4.30 dakika konusbiliyorsunuz.

Kesinlikle Turkiye ile kibris arasinda ucurum olan tek olay gazetelerdir, ben orda bir kere bile gazete alamadim. Turkiyede 200 ykr olan bi gazete bakmissiniz ki orda 800 ykr.  baska hicbir seyde bu denli bi dengesizlik gormedim.. Dergi ve mecmualarda ayni sey gecerli olmayabiliyor. Bilg, muh okudugum ve hobilerim arasina girdigi icin devamli bilg dergilerini takip ediyorum onlar tr ye gore daha pahali ama yine her ay takip ettigim rolling stone muzik dergisis sadece 1 ytl fakla satiliyor. .

Herneyse umarim herkese birazda olsa yol gosterir yazdiklarim. sorulariniz olursa bana ozel mesaj atabilirsiniz..

Göster FooLRuLes's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: FooLRuLes

duyguozoglu

Simge
Gold
Gold

Yazdığı konu adeti: 1323
Tarih 27 Ağustos 2008 Saat 11:57am | Alıntı duyguozoglu

Benim gordugum ve kiyasladigim kadariyla turkiyede ucuz olan seyler kibrista daha pahali kibrista ucuz olan seyler tr de daha pahali. En basiti haziranda Turkiyeye donup markete girdigimde -kibrisa pahali diyordum burasi ucmus dedim sadece...

(yasdıkalrınızn coguna katılmakla beraber bu pargraftakı gıbı bende düşünüorum)

volkaaan

Simge
Deneyimli
Deneyimli

Yazdığı konu adeti: 80
Tarih 28 Ağustos 2008 Saat 9:08pm | Alıntı volkaaan

FooLRuLes öncelikle o kadar urasmıs ve yazmıssın bu yazıyı tesekkkürler..biz daha bu sene gidecegimiz için böle bilgilere ihtiyacımız oluyo.cevremden ve forumdan duydugum kadarıyla o cümlene bende katılıyorum mesela bildigim kadarıyla benzin falanda ucuz mus türkiyeyi biliyosunuz dünyanın en pahalı benzininden birini biz kullanıyoruz.

hg53

Simge
Deneyimli
Deneyimli

Yazdığı konu adeti: 48
Tarih 29 Eylül 2008 Saat 11:23pm | Alıntı hg53

Durum adana ve ayran 5 ytl :):) başka öğrencinin dışarda yiyebilceği bişe war mı yoksa warsa söleyin :)

yakomo_ank

Simge
Süper
Süper

Yazdığı konu adeti: 291
Tarih 29 Eylül 2008 Saat 11:27pm | Alıntı yakomo_ank

bide nakaralıymıs arkadas.bende ankaralıyım.vala nedjimada bi bira2.750.abayemeğe gelince ankarada en kral yrde dürüm ayranı 3.5 a yiyorum ben.bence pahalı oldugunu kabül etmek lazım

Göster yakomo_ank's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: yakomo_ank

hg53

Simge
Deneyimli
Deneyimli

Yazdığı konu adeti: 48
Tarih 29 Eylül 2008 Saat 11:30pm | Alıntı hg53

kıbrısta öğrenci adına ucuz bişey görmedim ...neymmiş içki,sigara,benzin ucuzmuş bizene. ewkirası ucuz olsa,temel gıdalar ucuz olsa nerde...kazıkyemeye alıştık :)

1 User(s) are browsing this topic, 1 Misafir ve 0 Üye
0 Members:
<< Önceki Konu KKTC'de Öğrenci Sorunlari Sonraki Konu >>

<< Önceki Sayfa Sonraki >>
  Yanıt YazYeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

[Yetkiniz - Kapalı] - Foruma Yeni Konu Gönderme
[Yetkiniz - Kapalı] - Forumdaki Konulara Cevap Yazma
[Yetkiniz - Kapalı] - Forumda Cevapları Silme
[Yetkiniz - Kapalı] - Forumdaki Cevapları Düzenleme
[Yetkiniz - Kapalı] - Forumda Anket Açma
[Yetkiniz - Kapalı] - Forumda Anketlerde Oy Kullanma